هواپیما – مسطح شارلیز ترون امریکایی سینمایی

هواپیما – مسطح: شارلیز ترون امریکایی سینمایی بازیگران سینمای دوربین بازیگر امریکا پروژه پاریس سینما

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری ٥ علت جهت این‌که «شبی با عبدی» را نبینیم

«آقای عبدی آیا شخصیت و جایگاه خودتونو حفظ نکردین؟ ما از شبکه نسیم خسته شدیم! هر کی میاد میخواد مجری و برنامه ساز بشه. شما در قالب یک هنرپیشه عزیز بودین. بسه دیگ

٥ علت جهت این‌که «شبی با عبدی» را نبینیم

٥ علت جهت این که «شبی با عبدی» را نبینیم

عبارات مهم : تصویر

«آقای عبدی آیا شخصیت و جایگاه خودتونو حفظ نکردین؟ ما از شبکه نسیم خسته شدیم! هر کی میاد میخواد مجری و برنامه ساز بشه. شما در قالب یک هنرپیشه عزیز بودین. بسه دیگه. چقدر تکرار. همه ش کپی.» این کامنت، چکیده اغلب بازخوردهای «شبی با عبدی» در اینترنت هست؛ برنامه ای که از روز نخست و عنوانش نشان داد که می خواهد با نام و جایگاه «اکبر عبدی» به سر منزل مقصود برسد و مخاطب -و در اصل اسپانسر- جذب کند. در ادامه به ٥ علت اشاره کرده ایم که باعث می شود این جُنگ ترکیبی را نبینیم!

١ با همه محبوبیتش «مجری» نیست
حضور عبدی در قامت مجری این پرسش ها را ایجاد می کند که آیا هر بازیگری می تواند مجری باشد؟! این موقعیت تا چه اندازه تخصصی است؟ مجری گری به چه توانایی هایی نیاز دارد؟ صرف این که فردی محبوب هست، جهت این جایگاه کافی است؟ شاید تصویر العمل بازدیدکنندگان در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … زیر ویدیوهای این برنامه پاسخ مناسبی جهت پرسش ها باشد: «آقای عبدی یک بار به مجری های خندوانه و دورهمی انتقاد کرد و گفت اینا اجرا بلد نیستن. ولی حالا خودش خیلی ضعیف عمل کرد.» اشاره این کاربر به صحبت های اکبر عبدی در برنامه «فرمول یک» است؛

جایی که راجع به رامبد جوان گفت: «آقای جوان از جایی به بعد از سینما بریده و مجری شده است است و ما در تلویزیون مجری زیاد داریم، جدیدا رامبد جوان در برنامه خندوانه کنار تماشاچی می نشیند و این کار به اندازه او نیست و خیلی زیاد از اینهاست.» در ادامه تصویر العمل هایی کاربران، فرد دیگری هم نوشته: «متاسفم آیا کسی به آقای عبدی مشاوره نمیده. ایشون در عرصه هنرپیشگی خوب هستن، ولی علت نمیشه مجری توانمندی هم باشن.»

٢ فیک است آقا، فیک!
با این که محمدحسین لطیفی، کارگردان گفته تا امروز برنامه ای مثل «شبی با عبدی» در دنیا ندیده ام، ولی همچنان بازدیدکنندگان معتقدند این برنامه کپی از خندوانه و دورهمی هست. هرجا که پستی از «شبی با عبدی» گذاشته شده است باشد، سیل خبر های «کپی از دورهمی» راه می افتد: «با خودش گفته چیش از رامبد جوان و مدیری کمتره… منم می سازم. خیلی مسخره بود»، «خواسته شبیه خندوانه و دورهمی درست کنه و از اونا کم نیاره، ولی نتونسته. برنامه سازی هنر میخواد. » در اتاق فکر این برنامه نام محمدرضا شهیدى فرد دیده می شود؛ فردی که گفته می شد همواره در پشت صحنه خندوانه حضور داشته و ایده پردازی می کرده. بعد بازدیدکنندگان حق دارند از شباهت ها بگویند و نام «خندوانه» و «دورهمی» را به میان آورند. از طرف دیگر، در بخش هایی از «شبی با عبدی» شخصیتی حضور پیدا می کند که یادآور کاراکتر «قیمت» در برنامه دورهمی هست. جهت همین بازدیدکنندگان نوشته اند: «یک کپی بسیار ضعیف از دورهمی است.»

٣ این مهمان های تکراری
یکی دیگر از مواردی که باعث می شود رویت «شبی با عبدی» جذابیتی نداشته باشد، حضور مهمان های تکراری هست؛ آدم ها همان هایی اند که در خندوانه و دورهمی حضور داشته اند.

٤خاطره بازی با بدن خسته
عبدی خسته هست. این را می شود از نفس نفس زدن هایش فهمید. در بعضی موارد حتی صدای او به وضوح شنیده نمی شود. از صحبت های تهیه کننده این برنامه به ٣ علت جهت گزینش آقای عبدی می رسیم: او سرمایه ملی هست؛ او آدم منحصربه فردی هست؛ او در ذهن همه ما در مقاطع متفاوت خاطره هایی برجای گذاشته. ولی آیا این موارد کافی است؟ اکبر عبدی فعلی می تواند به تنهایی نجاتگر باشد؟ پاسخ این پرسش ها «نه» هست. شاید تنها موردی که بتوان روی آن شرط بست، جذب اسپانسر باشد! جذب اسپانسر درواقع معامله تلویزیون با اشخاص محبوب است! در این میان ولی خاطره ها قربانی می شوند و می شوند و می شوند.

٥شوخی ها تازه نیست
تنها وجه تمایز «شبی با عبدی» این است که گروه های تئاتری از شهرهای متفاوت به برنامه می آیند و اجرای خود را انجام می دهند. این قالب تئاتری ولی زمینه ساز خنده قابل توجه از طرف مخاطبان در منزل و تماشاچیان در صحنه نمی شود. انتظارهای مردم با توجه به رویت برنامه هایی مثل دورهمی و خندوانه اوج رفته. آنها به این راحتی ها نمی خندند. شوخی های «شبی با عبدی» تازه و خلاقانه نیست. جهت همین مدام با این کامنت در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … روبه رو می شویم که «چقدر برنامه اعصاب خردکن و بی نمکیه».

٥ علت جهت این‌که «شبی با عبدی» را نبینیم

واژه های کلیدی: تصویر | برنامه | خندوانه | اسپانسر | رامبد جوان | خندوانه و دورهمی | دورهمی و خندوانه | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz