هواپیما – مسطح شارلیز ترون امریکایی سینمایی

هواپیما – مسطح: شارلیز ترون امریکایی سینمایی بازیگران سینمای دوربین بازیگر امریکا پروژه پاریس سینما

گت بلاگز بازار خودرو پرونده چند ماهه، دو هفته‌ای به نتیجه رسید

با فرمان رییس‌جمهوری به سه وزارتخانه، دستور برخورد با مافیای ماشین که اقدام به واردات غیرقانونی بیش از ۶۴۰۰ دستگاه ماشین کرده بودند، صادر شد. این در حالی است که

پرونده چند ماهه، دو هفته‌ای به نتیجه رسید

پرونده چند ماهه، دو هفته ای به نتیجه رسید

عبارات مهم : تجارت

با فرمان رییس جمهوری به سه وزارتخانه، دستور برخورد با مافیای ماشین که اقدام به واردات غیرقانونی بیش از ۶۴۰۰ دستگاه ماشین کرده بودند، صادر شد. این در حالی است که چند ماهی بود پرونده این تخلف باز مانده بود.

به گزارش ایسنا، ماجرا از تیر ماه سال گذشته شروع شد. هنگامی که که وزارت صنعت، معدن و تجارت با نشانه ساماندهی و اجرای دستورالعمل جدید، ثبت سفارش واردات ماشین را متوقف کرد.

این ممنوعیت تا دی ماه سال گذشته ادامه داشت و با اجرای دستورالعمل تازه از این تاریخ، ثبت سفارش واردات ماشین از سرگرفته شد ولی چندی از شروع مجدد ثبت سفارش ماشین بعد از حدود شش ماه وقفه نگذشته بود که اخباری از تخلف در واردات ماشین در وقت ممنوعیت واردات، به گوش رسید.

پرونده چند ماهه، دو هفته‌ای به نتیجه رسید

در این رابطه از سوی بعضی واردکنندگان ماشین عنوان شد که در وقت توقف ثبت سفارش، بعضی خودروها به طور غیرقانونی ثبت سفارش و وارد شده است اند. این زمزمه ها کم کم زیاد کردن یافت تا آنکه آخر مجتبی خسروتاج – رییس شرکت توعه تجارت – حدود سه ماه پیش در نشست خبری ماشین تخلف در این حوزه را تایید و اعلام کرد که بیش از ۶۴۰۰ دستگاه خودرو، به صورت غیرقانونی ثبت سفارش و وارد شده است هست. وی البته خبر داد که بعضی از این خودروها از گمرک ترخیص و وارد شده است و بعضی نیز در گمرک قرار دارند.

اما تایید رسمی تخلف در واردات بیش از ۶۴۰۰ دستگاه ماشین به کشور تصویر العمل هایی بسیاری را به همراه داشت و کارشناسان و افکار عمومی در انتظار براق سازی این پرونده و برخورد با متخلفان بودند به خاص آنکه در پیگیری به این پرونده اختلاف نظراتی هم بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و شرکت بازرسی کل کشور به عنوان دو دستگاه مسوول در گرفته و اطلاعات متفاوتی در این رابطه داده شد.

با فرمان رییس‌جمهوری به سه وزارتخانه، دستور برخورد با مافیای ماشین که اقدام به واردات غیرقانونی بیش از ۶۴۰۰ دستگاه ماشین کرده بودند، صادر شد. این در حالی است که

در یکی از این موارد بود که شرکت بازرسی کل کشور واردات غیرقانونی ماشین را ناشی از هک شدن سایت ثبت سفارش وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد ولی این وزارتخانه هک شدن سایت خود را در این فرایند تکذیب کرد.

در چنین شرایطی بود که حدود دو هفته پیش رییس جمهوری شخصا وارد عمل شده است و به وزارت صنعت، معدن و تجارت دو هفته مهلت داد تا متخلفان در واردات غیرقانونی ماشین را شناسایی و به مردم و افکار عمومی معرفی کند.

شب گذشته هم مدیر جمهوری بعد از دریافت گزارش وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی و نیز بازرسی ریاست جمهوری در این زمینه، متخلفان سه گانه این پرونده را معرفی و دستورات مورد نیاز را جهت برخورد با آنها صادر کرد.

پرونده چند ماهه، دو هفته‌ای به نتیجه رسید

طبق اعلام رییس جمهوری در گزارشی که در این رابطه خطاب به مردم منتشر کرد، گروه های مهم درگیر در تخلفات ثبت سفارش واردات ماشین مشمول بر بعضی کارکنان وزارت صنعت، معدن و تجارت، تعدادی از واردکنندگان ماشین و چند نفر از کارشناسان شرکت رایانه ای طرف قرارداد جهت پشتیبانی از سامانه ثبت سفارش واردات، بوده اند.

حسن روحانی در این زمینه دستوراتی به معاون حقوقی خود و وزرای صنعت، معدن و تجارت، دادگستری و اقتصاد و دارایی جهت برخورد با متخلفان داده و از قوه قضاییه نیز خواسته است “با دقت و سرعت و خارج از نوبت به این پرونده پیگیری شود، مجرمان و متخلفان به مجازات قانونی برسند و اموال و سودهای کلان نامشروع به بیت المال بازگردد”.

با فرمان رییس‌جمهوری به سه وزارتخانه، دستور برخورد با مافیای ماشین که اقدام به واردات غیرقانونی بیش از ۶۴۰۰ دستگاه ماشین کرده بودند، صادر شد. این در حالی است که

در یکی از مهمترین این دستورات حسن روحانی از وزیر صنعت، معدن و تجارت خواسته که پرونده کارمندان این وزارتخانه که در فساد واردات ماشین دخیل بوده اند را به هیات پیگیری به تخلفات اداری ارجاع و با آنها برخورد شود.

رییس جمهوری همچنین به وزیر امور اقتصاد و دارایی هم دستور داده که “از ترخیص باقیمانده خودروهای عنوان این پرونده جلوگیری کرده و اطلاعات خودروهای ترخیص شده است را جهت کارها قانونی در اختیار مراجع ذیربط قرار دهد. همچنین پرونده مالیاتی افراد و شرکتهای دخیل در این جریان با دقت مورد بازبینی قرار گرفته و مالیات و دیگر حقوق دولتی پرداخت نشده مربوط به فعالیتهای اقتصادی و تجاری آنان در مناسب ترین وقت وصول شود”.

پرونده چند ماهه، دو هفته‌ای به نتیجه رسید

وی همچنین به وزیر دادگستری نیز دستور داد “در پیگیری به تخلفات تعزیراتی افراد و شرکتهایی که از طریق تقلب، گران فروشی، احتکار و اخلال در نظام عرضه و تقاضا به منافع نامشروع دست یافته اند، تسریع و نسبت به اعمال مجازاتهای مقرر اقدام شود”.

بدین ترتیب با دخالت رییس جمهوری پرونده ای که در چند ماه اخیر باز مانده و اخبار پراکنده و گاه متضادی از آن به گوش می رسید به نتیجه رسیده و با شناسایی و معرفی متخلفان، دستورات مورد نیاز جهت برخورد با مافیای شکل گرفته در فرایند واردات خودرو، صادر شد.

پیش از این نیز رییس جمهوری با صدور دستور انتشار عمومی نام شرکتهای استفاده کننده از ارز ۴۲۰۰ تومانی دولتی جهت واردات کالا، از دستگاه های مسوول خواسته بود از گران فروشی بعضی شرکتها و فروش کالاهای وارد شده است با قیمت ارز دولتی با قیمت ارز آزاد، جلوگیری کنند.

واژه های کلیدی: تجارت | ماشین | برخورد | پرونده | دستگاه | واردات | ثبت سفارش | ریاست جمهوری | برخورد با متخلف

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz